Ubiquit PBE-2AC-400 PowerBeam 2AC 400mm
Product Code: UQ-PBE-2AC-400
107,40incl. tax
Qty.
favoriteAdd to wishlist
Description
Improved Noise Immunity
Integrated Design
Specification
PBE-2AC-400
Dimensions 420 x 420 x 289 mm
Weight (Mount Included) 1.795 kg (4.809 lbs)
Power Supply 24V, 0.5A Gigabit PoE Adapter (Included)
Max. Power Consumption 7.5W
Power Method Passive PoE (Pairs 4, 5+; 7, 8 Return)
Supported Voltage Range 22 to 26VDC
Gain 18 dBi
Networking Interface (1) 10/100/1000 Ethernet Port
Processor Specs MIPS 74Kc
Memory 64 MB
LEDs Power, Ethernet, (4) Signal Strength
Channel Sizes 10/20/40 MHz
Enclosure Characteristics
Antenna Feed: Outdoor UV Stabilized Plastic
Dish Reflector: Powder-Coated SPCC
Mounting Pole-Mounting Kit (Included)
Wind Loading 342.5 N @ 200 km/h (77 lbf @ 125 mph)
Wind Survivability 200 km/h (125 mph)
ESD/EMP Protection Air: ± 24 kV, Contact: ± 24 kV
Operating Temperature -40 to 70° C (-40 to 158° F)
Operating Humidity 5 to 95% Noncondensing