Huawei ES5M0PSD1700 170W DC Power Module for S6700 series
Brand: Huawei
Product Code: HUA-ES5M0PSD1700
Catalog number: 8453
Warranty (months):
We ship this product only to European Union countries and Switzerland!
Price
211,51
260,16incl. tax
Unavailable
favoriteAdd to wishlist
Description
The product is a power supply module for Huawei S6700 series. Input voltage: -48 ~ -60 V DC, output power: 170 W.
Product Support: S6720S-26Q-EI-24S
Specifications
ES5M0PSD1700
Dimensions (H x W x D) 40 mm x 70 mm x 205 mm (1.6 in. x 2.8 in. x 8.1 in.)
Weight < 1.0 kg (2.20 lb)
Rated input voltage range -48 V DC to -60 V DC
Maximum input voltage range -36 V DC to -72 V DC
Input current 6 A
Maximum output current 14.2 A
Rated output voltage 12 V
Maximum output power 170 W