Converter DC / AC Sinus 48V DC / 1500W TS-1500-248B
Brand: Mean Well
Product Code: TS-1500-248B
Catalog number: 4524
Warranty (months):
Towar dostępny na zamówienie
Price
385,95
474,72incl. tax
Qty.
favoriteAdd to wishlist
Description
DC / AC Sinus inverter with a current of 48V and a power of 1500W. Made in a solid casing with a heat dissipation fan and protecting the device against overheating. The inverter has additional protection against reverse polarity as well as thermal and fire protection.
Specification:
Mean Well 48→230V 1500W
Manufacturer MEAN WELL
Inverter type DC → AC
Output power 1500W
Output voltage 230V AC
Supply voltage 42 - 60V DC
External dimensions 420 x 220 x 88mm
Properties of power supplies / inverters sine wave
Peak power 3000W
Efficiency 91%
Input current 37.5A