ATTE ASDC-30-AD0-OF step-down converter 6-50V -> 3,3-12V 2,5A (output voltage regulation)
Price
favoriteAdd to wishlist
ATTE ASDC-30-AD0-OF is a step-down voltage converter. The input voltage is 5 - 50 V DCand the output voltage is 3,3 - 12 V DC. The product has output voltage regulation. The maximum output power: 30 W.
Specification
| ASDC-30-AD0-OF | |
| Output voltage | 3,3 - 12 V DC (Vin > Vout) |
| Input voltage | 5 - 50 V DC |
| No-load current | 2,5 mA @48V |
| Output power | 30W @12V |
| Protections |
| Chassis | Without chassis (open frame) |
| Mounting | Adhesive tape |
| Working temperature | -10 ~ 40°C |
| Dimensions | 25x60x16 mm |