MikroTik MT13-052400-E15BG 5V 2.4A 12W USB-C power supply
Brand: Mikrotik
Product Code: MT13-052400-E15BG
Catalog number: 9235
Warranty (months):
Price
4,66
5,73incl. tax
Qty.
favoriteAdd to wishlist
Description
MikroTik MT13-052400-E15BG is a power supply equipped with a cable terminated with a USB-C connector. The output voltage is 5 V DC, and the maximum current is 2.4 A, which gives a power of about 12 W. The offered product is a dedicated power supply for the hAP ax lite device.
Specifications
MT13-052400-E15BG
Input voltage
100 - 240 V AC
50/60 Hz
Max input current 0,35 A
Output voltage 5 V DC
Max output current 2,4 A
Power 12 W